+90 (850) 302 21 48

Sosyal Medyada Biz}

İndirimli Kayıtlarımız Devam Ediyor
İndirimli Kayıt Avantajlarından Yaralanmak İçin Hemen Bizi Arayın!
0850 302 21 48

Harkov Politeknik Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi

Harkov Politeknik Üniversitesi (Харьковский политехнический университет – Kharkiv Polytechnic University)

1885 yılında kurulup günümüzde yaklaşık olarak 22 binin üzerinde öğrenciye eğitim veren Harkov Politeknik Üniversitesi 2017 yılı dünya üniversiteler sıralamasında 701. sırada olup ilk 1000 üniversite arasında yer almaktadır. Ayrıca Harkov Politeknik Üniversitesi Ukrayna milli eğitim bakanlığınca akredite seviyesi en yüksek 4. seviye bir üniversite olarak akredite edilmiştir.

Ukraynaca ve Rusça dillerinde eğitim verilen üniversitede İngilizce dilinde yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmektedir. Kharkiv Politeknik Üniversitesinde 1 yıllık Rusça hazırlık eğitimi alındıktan sonra lisans düzeyinde eğitim verilmektedir. Kharkiv Politeknik Enstitüsünde lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans (master) eğitim süresi 2 yıl, doktora eğitim süresi ise 3 yıldır.

2000 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanın çıkarmış olduğu kararname ile üniversiteye Ukrayna milli yüksek eğitim kurumu statüsü verilen Kharkiv Politeknik Üniversitesi “Milli Üniversite – Ulusal Üniversite” unvanı almıştır. 2005 yılında dahil olduğu Bologna antlaşması sayesinde Avrupa ülkelerince de tanınan kaliteli bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Teknik üniversite olması bakımından mühendislik ve benzeri fakülteleri ile ön plana çıkan Harkov Ulusal Politeknik Üniversitesine ülkemizden de inşaat mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve diğer mühendislik bölümlerinde eğitim görmek amacı ile gelen bir çok Türkiyeli öğrenci mühendislik fakültelerinde eğitim görmektedir.

 

Kharkiv Politeknik Üniversitesi Tanıtım Videosu

Kharkiv Ulusal Politeknik Üniversitesinin Rusça tanıtıldığı tanıtım videosunda üniversite, fakülteler ve sınıf ortamına ait görüntüler yer almaktadır.

 

Kharkiv Politeknik Enstitüsü’nün Konumu Ve Adresi

Ukrayna’nın eğitim başkenti Harkov’da bulunan Kharkiv Politeknik Enstitüsü’nün adresi: 2, Kyrpychova str., 61002, Kharkiv, Ukraine

 

Harkov Politeknik Üniversitesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Cevapları

Harkov Politeknik Üniversitesine kayıt yaptırmak için özel şartlar var mı?
Hayır! Sadece lise diploması ile isteyen herkes Harkov Politeknik Üniversitesine kayıt yapabilir.
Kharkiv Politeknik Üniversitesinin eğitim süresi kaç yıldır?
Kharkiv Politeknik Üniversitesinin eğitim süresi 1 yıllık Rusça hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimi olmak üzere toplam 5 yıldır.
Kharkiv Politeknik Enstitüsünde hangi bölümler/fakülteler mevcuttur?
Makine yapımı, makine mühendisliği, kimya mühendisliği, inogranik kimya mühendisliği, organik kimya mühendisliği, ulaştırma mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, enerji mühendisliği, fizik ve fizik mühendisliği, bilgisayar Bilimleri ve işletmeciliği, bilgi teknolojileri, inşaat mühendisliği, ekonomi ve psikoloji bölümleri mevcuttur.
Türkiye'de herhangi bir üniversite mezunuyum Harkov Ulusal Politeknik Üniversitesinde yüksek lisans veya doktora yapabilir miyim?
Evet! Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.
Üniversitenin eğitim dili/dilleri hangileridir?
Kharkiv Ulusal Politeknik Üniversitesinde Rusça ve Ukraynaca dillerinde ve bazı bölümlerde İngilizce eğitim verilmektedir.
Harkov Politeknik Üniversitesi YÖK tarafından tanınmakta mıdır?
Evet. Harkov Politeknik Üniversitesinin YÖK tarafından tanınırlığı vardır.
Kharkiv Ulusal Politeknik Üniversitesinden mezun olduktan sonra Türkiye'de denklik alabilecek miyim?
Denklik ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişim kurunuz.
Kharkiv Ulusal Politeknik Üniversitesi iletişim bilgileri
Resmi sitesi: http://www.kpi.kharkov.ua/ Tel: + 38 (057) 706-32-28 Email: gaa@kpi.kharkov.ua Adres: 2, Kyrpychova str., 61002, Kharkiv, Ukraine
Kharkiv Politeknik Enstitüsü eğitim Ücretleri ne kadar?
Kharkiv Politeknik Enstitüsü Rusça hazırlık 3500 dolar, lisans eğitim ücreti 2750 dolar.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

24 Eylül 2017
2.318 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

twenty − eighteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.