+90 (850) 302 21 48

Sosyal Medyada Biz}

İndirimli Kayıtlarımız Devam Ediyor
İndirimli Kayıt Avantajlarından Yaralanmak İçin Hemen Bizi Arayın!
0850 302 21 48

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi (Одесский международный гуманитарный университет – Odessa International Humaniter University)

Ukrayna’daki en prestijli özel üniversitelerden biri olan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi 2004 yılında kurulmuş olup Bologna sürecine dahil olan ilk Ukrayna yüksek öğretim kurumlarından biridir aynı zamanda. 14 yıllık süreçte uluslararası bir çok anlaşmaya katılan üniversitede 4 fakülte, 2 enstitü ve 17 bölüm bulunmaktadır.

Kuruluşundan günümüze gerekli Ukraynalılar gerekse yabancı ülkelerden öğrenci akınına uğrayan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde verilen kaliteli eğitim sayesinde mezun olan öğrenciler tam donanımlı olarak meslek hayatına girmektedirler. Özellikle coğrafi olarak yakın olan Türkiye’den yüzlerce öğrenci eczacılık, diş hekimliği, psikoloji, hukuk ve Rusça hazırlık gibi bölümlerde öğrenim görmektedirler.

Ekonomi, işletme, matematik, mekanik enstitüsü, uluslar arası ekonomik ilişkiler, mikrobiyoloji, biyoloji, kimya, hukuk, gazetecilik, sosyal hizmetler, sosyal bilimler, siyasi bilimler, coğrafya, felsefe, Alman filolojisi, doğal ve beşeri bilimler bölümlerinde eğitim veren Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde binlerce yerli ve yabancı öğrenci öğrenim görmektedir.

Rusça, İngilizce ve Ukraynaca dillerinde eğitim olanağı sunan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde Rusça hazırlık, İngilizce hazırlık ya da Ukraynaca hazırlık kurslarından birinde 1 yıllık dil eğitimi sonrasında dilediğiniz bölüme kaydınızı yapabilirsiniz.

 

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi Tanıtım Videosu

Ukrayna’nın eğitimde öncü özel kurumlarından biri olan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi tanıtım videosunda kampüsten ve dersliklerden görüntüler yer almaktadır.

 

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi Konumu Ve Adresi

Ukrayna’nın Karadeniz’e kıyısı bulunan Odessa’nın şehir merkezinde yer alan Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi adresi: Fontans’ka Road, 33, Odesa, Odessa Oblast, Ukrayna, 65000

 

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Ve Yanıtları

Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesine kayıt yaptırmak için özel şartlar var mı?
Hayır! Sadece lise diploması ile kayıt yapılabilir.
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi eğitim süresi kaç yıldır?
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde 1 yıllık İngilizce, Rusça ya da Ukraynaca hazırlık ve 4 yıllık lisans olmak üzere eğitim süresi 5 yıldır.
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde hangi bölümler/fakülteler mevcuttur?
Diş hekimliği bölümü, eczacılık bölümü, ekonomi bölümü, işletme bölümü, matematik bölümü, mekanik enstitüsü, uluslar arası ekonomik ilişkiler bölümü, mikrobiyoloji bölümü, biyoloji bölümü, kimya bölümü, hukuk bölümü, gazetecilik bölümü, sosyal hizmetler bölümü, sosyal bilimler bölümü, siyasi bilimler bölümü, coğrafya bölümü, felsefe bölümü, Alman filolojisi bölümü, doğal ve beşeri bilimler bölümleri bulunmaktadır.
Türkiye'den herhangi bir lisan veya ön lisans mezunuyum Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinde yüksek lisans veya doktora yapabilir miyim?
Evet! Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.
Üniversitenin eğitim dili/dilleri hangileridir?
İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde eğitim verilmektedir.
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi YÖK tarafından tanınmakta mıdır?
Evet. Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinin YÖK tarafından tanınırlığı vardır.
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesinden mezun olduktan sonra Türkiye'de denklik alabilecek miyim?
Detaylı bilgi için bizimle iletişim kurunuz.
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi iletişim bilgileri
Resmi sitesi: http://mgu.edu.ua/ Tel: +380 48 715 3828 Email: mgu@ukr.net Adres: Fontans'ka Road, 33, Odesa, Odessa Oblast
Odessa Uluslararası Humaniter Üniversitesi eğitim ücretleri ne kadar?
Eğitim ücretleri hazırlık kursları için 3500 dolar lisans eğitimi için 2500 ile 4000 dolar arası değişmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 4,80. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

20 Nisan 2018
4.174 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.